Zadbaj o swoje uprawy z Mavrik VITA 240 EW!

Mavrik VITA 240 EW to Twoja tarcza w walce ze szkodnikami w 20 uprawach!

W ostatnim czasie lista insektycydów dopuszczonych do stosowania znacząco się skróciła. Dla przykładu w ochronie rzepaku dysponujemy 10 substancjami czynnymi, które należą do zaledwie 3 różnych grup chemicznych. W ochronie insektycydowej pamiętajmy o rotacji mechanizmów działania oraz wyborze produktów, których zastosowanie będzie zmniejszało ryzyko wykształcenia odporności przez szkodniki do minimum.

Na tle dostępnych na rynku środków owadobójczych, wyróżniającym się produktem jest Mavrik VITA 240 EW, który w swoim składzie zawiera tau-fluwalinat. Insektycyd ten występuje w formie emulsji do sporządzenia emulsji wodnej, o działaniu żołądkowym i kontaktowym przeznaczony do zwalczania szkodników ssących i gryzących. Na roślinie działa powierzchniowo.

Zalecanym terminem stosowania w rzepaku jest okres występowania słodyszka rzepakowego (od fazy żółtego pąka) oraz termin szkodników łuszczynowych: chowacza podobnika i pryszczarka kapustnika. Rekomendowana dawka to 0,2 l/ha. Należy pamiętać, aby zabieg wykonać zgodnie z Dobrą Praktyką , tj. po oblocie owadów zapylających, na suche rośliny.

Zawarta w Mavrik VITA 240 EW substancja czynna została uzyskana z aminokwasu białka mleka – waliny. Dzięki budowie cząsteczki tau-fluwalinatu, jest on kompatybilny wyłącznie z receptorami białkowymi szkodników, przez co uszkadza ich system nerwowy.

Właściwości lipofilne (rozpuszczalność w związkach tłuszczowych) powodują, że Mavrik VITA 240 EW szybko wchłania się do nalotów woskowych, a tym samym ryzyko zmywania, odparowania z powierzchni rośliny oraz rozkładu substancji czynnej zostaje zminimalizowane.

Rozwiązanie to zapewni Państwu szybki efekt po zabiegu, precyzję w działaniu oraz możliwość zastosowania w wielu uprawach.

Dzięki           tegorocznemu           rozszerzeniu           etykiety  Mavrik VITA 240 EW może być zastosowany w 20 uprawach, przeciwko 18 gatunkom szkodników!

Szeroka etykieta ułatwia zarządzanie produktem w gospodarstwie oraz umożliwia wykorzystanie pozostałego produktu z ochrony rzepaku w dalszej części tego samego sezonu. Poza dotychczasową możliwością zastosowania produktu w uprawie rzepaku, uprawach sadowniczych, Mavrik VITA 240 EW można stosować w:

✅buraku cukrowym przeciwko mszycom oraz szarkowi komośnikowi,

✅ziemniaku przeciwko stonce,

✅w zbożach przeciwko mszycom – zarówno wiosną, jak i w zabiegach jesiennych przeciwko wektorom wirusów,

✅w warzywach kapustnych 

✅oraz uprawach małoobszarowych.

Mavrik VITA 240 EW:

✔️Szerokie zastosowanie – od rzepaku po pszenicę

✔️Innowacja – jedyne rozwiązanie na rynku oparte na tau-fluwalinacie

✔️ „Knock down” – szybki efekt po zabiegu połączony z długotrwałym działaniem

Stosuj zgodnie z Dobrymi Praktykami Rolniczymi!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Scroll to Top