Środki ochrony roślin
Nowoczesne środki ochrony roślin są niezbędne do efektywnej i wydajnej produkcji roślinnej. Umiejętne ich stosowanie zapewnia ochronę upraw przed agrofagami: chwastami, insektami i chorobami grzybowymi, które obniżają potencjał plonotwórczy roślin.
Niezależnie od tego, co uprawiasz, najpewniej będziesz potrzebował środków ochrony roślin. Naszym klientom pragniemy zaoferować produkty wiodących producentów branży chemicznej. Koncentrujemy się na nowoczesnych rozwiązaniach, dbając o wysoką produktywność Twoich upraw.
Środki ochrony roślin posiadają złożoną systematykę. Do najpopularniejszych kategorii ŚOR, stosowanych zarówno w rolnictwie, jak i sadownictwie czy warzywnictwie, należą:
  • Herbicydy – środki służące do zwalczania niepożądanej roślinności (głównie chwastów i gatunków inwazyjnych)
  • Insektycydy – środki stosowane do zwalczania owadów. Do tej kategorii zaliczamy środki owadobójcze, zabijające owady lub ograniczające ich rozród.
  • Fungicydy – środki grzybobójcze, przeznaczone do zwalczania chorób grzybowych. Występują jako preparaty do oprysków nalistnych, jak również w postaci zapraw nasiennych aplikowanych na ziarna zbóż i nasiona roślin przed wysiewem.
  • Regulatory wzrostu – preparaty, dzięki którym możemy wpływać na wzrost i pokrój roślin oraz prowadzić  regulację łanu.
  • Adiuwanty – substancje pomocnicze służące do wspomagania ochrony roślin, wzmacniające działanie innych preparatów.
  • Nawozy dolistne
Środki ochrony roślin
Przewiń do góry